RPG forum situované do atmosféry Warhammeru 40 000
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Vesmírní Mariňáci

Goto down 
AutorZpráva
Phate69
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 09. 04. 10

PříspěvekPředmět: Vesmírní Mariňáci   Mon Apr 12, 2010 10:27 am

Space Marines ( neboli Adeptus Astartes - Hvězdní pěšáci) tvoří elitní armádu geneticky modifikovaných lidí, jenž jsou vybírání na základě rozličných kritérií na stovkách světů Impéria. Od doby krátce po Horově Kacířství jsou Space Marines rozděleni do jednotek po přibližně 1000 bojovnících, zvaných kapituly. Každá kapitula má své tradice a historii plnou slavných činů a jmen dávných hrdinů. Jednotlivé kapituly se od sebe liší jednak znakem a barevným schématem ( příkladem budiž rudá zbroj Krvavých andělů), tak výkladem svatého Codexu Astartes a tedy způsobem boje s nepřítelem. Některé kapituly ( převážně ty, pocházející z Prvního Zakládání) používají specifické jednotky a techniku, které žádná jiná kapitula neužívá ( Ravenwing Temných Andělů, Leman Russ Exterminator Hvězdných Vlků, ...). Jednotlivé kapituly s jejich domovskými světy tvoří zcela samostatné a soběstačné armády, které jsou schopny se vypořádat téměř s jakoukoliv hrozbou. Více kapitul se v jedné válečné zóně vyskytuje pouze zřídka - většinou v konfliktech, které mají klíčový význam pro přežití Impéria ( válka na Armageddonu, Boje proti Černým křížovým výpravám Chaosu nebo obrana před tyranidími roji). V důsledku toho jsou vztahy mezi jednotlivými kapitulami na různé úrovni od spojenectví až za hrob po otevřené nepřátelství (například nepřátelství Hvězdných Vlků a Temných Andělů přetrvávající více než 10000 let).

Seznam kapitul: (pouze výběr)

Blood Angels - nástupnická kapitula Legie Krvavých Andělů. Sídelní svět - Baal. Známá svým prokletím Černé Zuřivosti, které postiženým členům navozuje psychotické stavy spojené s vizemi posledního souboje primarchy Sanguinia s arcikacířem Horem. Postižení bojovníci se stávají smrtícími stroji na zabíjení imunními proti bolesti a nebezpečnými pro vše co se jim postaví do cesty. Jen několika málo válečníkům v celé historii kapituly se podařilo jejich zuřivost ovládnout a apatykáři kapituly se již 10000 let marně snaží najít lék, který by kapitulu zbavil jejího prokletí.

Dark Angels - nástupnická kapitula Legie Temných Andělů. Sídlí ve Skále - ohromné vesmírné pevnosti, která je posledním pozůstatkem domovského světa legie Calibanu. Ten byl zničen v samém závěru Kacířství bratrovražedným bojem mezi bojovníky legie, poté co část legie vedená hrdinou Luthorem, která byla určena k ochraně Calibanu a výcviku nových rekrutů, byla svedena na scestí působením Chaosu. Když se zbytek legie pod velením primarchy El'Jonsona ocitl, po návratu na Caliban, pod palbou svých braří, došlo k nelítostnému boji na život a na smrt, který vedl ke zničení planety, zranění a ukrytí primarchy a útěku "Padlých" Andělů a jejich rozptýlení po celé galaxii. Tento incident je nestřeženějším tajemstvím kapituly a dopadení odpadlíků je jejím primárním cílem, při kterém se nevyhýbá ani střetům s jinými složkami moci Impéria.

Ultramarines - nástupnická kapitula Legie Ultramarines. Sídelní svět - Macragge. Kapitula známá mnohdy až slepým následováním Codexu Astartes, který byl vytvořen jejím primachou Roboutem Guillimanem. Každý bojovník kapituly se musí zpaměti naučit část Codexu tak, aby členové každé jednotky mohli v případě potřeby dát dohromady vědomosti obsažené v celé knize a s jejich pomocí vyřešit situaci, které čelí. V nedávné historii rovněž došlo na Macragge k bitvě proti tyranidímu roji Behemont. Roj byl poražen za cenu obrovskýh ztrát (tj. celá první rota kapituly). Od té doby je kapitula považována za jedny z největších expertů na boj s touto cizáckou hrozbou.

Space Wolves - nástupnická kapitula Legie Hvězdných Vlků. Domovským světem je Fenris. Kapitula sídlí v pevnosti zvané
Tesák (Fang) - nejvyšší hoře skalnatého polárního kontinentu Asaheim (podle Administrata je Tesák také nejvyšší horou celého Impéria). Organizace kapituly vychází z organizace původní legie a proto se značně liší od Codexu Astartes. Kapitulu tvoří ze dvanáct Velkých Rot (Great Companies), každá vedená Vlčím Lordem (Wolf Lord). Z dvanácti Vlčích Lordů se volí velitel celé kapituly Velký Vlk (Great Wolf). Jednotky Vlků jsou organizovány ve smečkách, nejmladší členové jsou zařazeni ke Krvavým Spárům (Blood Claws), starší Vlci pak povýší mezi Šedé Lovce (Grey Hunters) a nejstarší a nejzkušenější Vlci jsou pak zařazení ke Dlouhým Tesákům (Long Fangs). Průzkum a infiltraci obstarávají elitní Vlčí průzkumníci (Wolf Scouts) rekrutovaní z řad Šedých lovců. Elitní veteráni mnoha bitev jsou zváni do Vlčích Stráží (Wolf Guards), které tvoří osobní stráž (bodyguads) Vlčímu Lordovi. Pokud by byl Vlčí Lord zabit v bitvě nebo by zemřel věkem, je jeho nástupce vybírán z jeho Vlčích Strážců.

Salamanders

Raven Guard - nástupnická kapitula Havraní Stráže. Mistři v partyzánské válce. Jejich primarchou byl Corax. Domovským světem je měsíc Svoboda (Deliverance),původně Lycaeus, obíhající planetu Kiavahr v Segmentu Tempestus.

Imperial Fists
Iron Hands (Železné ruce) - kapitula známá tím, že své bojovníky vylepšuje kybernetickými implantáty. Věří, že živá tkáň je slabá.

White Scars

Black Templars - nástupnická kapitula Imperiálních Pěstí, vytvořená během druhého zakládání z nejhorlivějších a nejbojechtivějších členů legie. Celá kapitula je slepě oddána Císaři a v Jeho jméně vede nikdy nekončící křížovou výpravu proti nepřátelům Impéria. Proto nemá domovský svět, ani žádnou větší trvalou základnu. Její členové tráví život na palubách lodí kapitulní flotily, případně na jedné z mnoha menších stanic, které má kapitula zřízené na planetách po celém Impériu. Tyto stanice (resp. planety) jsou rovněž zdrojem nových rekrutů kapituly. Jsou známí také tím, že pokud to situace dovolí, bojují bez použití střelných zbraní. Snaží se bojovat s nepřítelem zblízka, muž proti muži, aby si byli jistí, že jej skutečně zneškodní a očistí svět od jeho zkažené přítomnosti.

Blood Ravens - jedna z nejtajemnějších kapitul Hvězdné pěchoty. Záznamy kapituly sahají nejhlouběji do 34. milénia. Kapitula nezná svého primarchu, ani domovský svět. Velká koncentrace psykerů v řadách bitevních bratří, zvyklosti kapitulou dodržované, i její bojová doktrína vedou některé členy Orda Heretica k podezření, že kapitula byla vytvořena z Císaři loajálních bratří některé zrádcovské legie (nejvíce je podezřívána legie Tísíce Synů primarchy Magna Rudého).

Shrnutí: Nejoddanější vojáci Císaře, kteří se rádi řídí rčením "účel světí prostředky", jsou elitní silou Imperia Člověka. Jejich kybernetické paže, upravená tkáň a speciální brnění jim dávají neuvěřitelnou sílu, nadruhou stranu víra v Císaře zaslepila jejich zdravé uvažování. Nicméně stále v nich zůstala nějaká lidskost. V současnosti prožívají krušné období, jelikož se museli spojit s těmi, které ještě nedávno nazývali heretiky.

Spoiler:
 

Spoiler:
 

Spoiler:
 

Spoiler:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://w40k.forumczech.com
 
Vesmírní Mariňáci
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Warhammer 40k forum :: RPG hra :: Rasy-
Přejdi na: