RPG forum situované do atmosféry Warhammeru 40 000
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Starcraft-rpg

Goto down 
AutorZpráva
Moonstrider

avatar

Poèet pøíspìvkù : 111
Join date : 14. 04. 10
Age : 24

PříspěvekPředmět: Starcraft-rpg   Tue Aug 17, 2010 8:22 pm

Ahoj.
Rozhodl jsem se zkusit to potřetí a naposledy.Nyní jsem se rozhodl pro tématické zaměření na starcraft.Příběh bude vymyšlený, ale události budou logické.Bude začínat po poslední hře(tedy Starcraft 2:wings of liberty), ale hrát budou moci i naprostí začátečníci a neznalové prostředí a příběhu, vše v samostatných oddílech popíšu nebo dám odkaz jinam, kde je to popsané dostatečně, popřípadě něco doplním.
Rád bych, abyste hráli za lidi(za zergy je to hloupost a za protossy se asi moc lidem chtít nebude Smile), na začátku bude hlasování jestli za dominium(taková "zlá a sviňácká(prostě klasické americké zlo)" monarchie) nebo za Raynorovy nájezdníky(hrdinní bojovníci za svobodu, je je jich málo atd..Naštěstí se k vám přidá Valerian(pak vysvětlím) s půlkou flotily dominia).
Chci fórum zpřístupnit 31.8.2010, to už snad bude vše hotovo a připraveno.
Zatím bych byl rád, kdybyste napsali, kdo by chtěl.Jednoho člověka mimo fórum mám určitě a stačí dva nebo tři, takže bych se nebál, že to nezačne.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Phate69
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 09. 04. 10

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 6:45 am

mě starcraft nikdy moc nelákal...Takže ne. Promiň
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://w40k.forumczech.com
Taku3211

avatar

Poèet pøíspìvkù : 181
Join date : 13. 04. 10
Age : 24

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 6:50 am

Já Starcraft nemám rád z jednoho důvodu, je to zkopírovaný a upravený warhammer, takže taky ne, sorry.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sůša jr.

avatar

Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 19. 04. 10
Age : 24
Location : Brandýs n/L

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 8:41 am

Zato já Starcraft hraju už od svých 4 let takže se určitě přidám.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Phate69
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 09. 04. 10

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 8:42 am

Taku tím bych si nebyl tak jistý. Je otázkou, co bylo první, protože obě hry vyšly stejný rok. Ale ano, je to warhammeru velmi podobné.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://w40k.forumczech.com
Sůša jr.

avatar

Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 19. 04. 10
Age : 24
Location : Brandýs n/L

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 8:46 am

Částečně má pravdu, Warhammer totiž fungoval ještě dřív jako příběhy a desková hra. Nicméně stejně mi to příjde jako dost špatnej důvod k tomu odsuzovat jednu z nejlepších strategii vůbec.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Moonstrider

avatar

Poèet pøíspìvkù : 111
Join date : 14. 04. 10
Age : 24

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 3:01 pm

Nebudu řešit, co bylo první a co je kopie čeho.Každej kdo si chce zahrát si zahraje jeden i druhý příběh, oba mají něco do sebe.Warhammer je původně desková hra, Starcarft byl a nyní skrze pokračování je prakticky nejlepší rychlá realtimová strategie, má hodně co do sebe hlavně díky multiplayeru.Stojí to za to hrát když armádou protosských carrierů napadnete nepřítele a jediné, na co se on zmůže je "wtf?"(a o chvíli později "gg").

Neřešte co je kopie čeho.
Kdo chce hrát ať hraje a kdo nechce, ať nekritizuje něco, co nezná a čemu nerozumí.
Jednoho člověka mám.
Stačil by mi už jen jeden.
Kdo chce?
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Moonstrider

avatar

Poèet pøíspìvkù : 111
Join date : 14. 04. 10
Age : 24

PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   Wed Aug 18, 2010 4:30 pm

Jenom ještě jedna věc.
Části hry budu psát jako knihu, abyste měli podtext k tomu, co se děje.Například budete bojovat na povrchu planety a přijde zpráva o prolomení fronty.K tomu doplním jakoby příběh jak ho prožíval jeden z vojáků atd....
Ukázka, jenom zběžná:
Jim Sand přičichl ke vzduchu a ucítil silnou vůni benzínu.Nemusel se ani dívat směrem, odkud přicházela, ze zkušenosti věděl, co to znamená.Zase jim poslali jednu z těch nemotorných hroud oceli, starý obléhací tank.Jim byl mariňákem už v době válek gild a bojoval snad ve všech válkách, které konfederace a poté dominium vybojovalo.Už se nebál smrti.Bál se pouze selhání.
Kdysi si myslel, že mariňáci těžařů jsou ti nejhorší nepřátelé.Pak zaútočili zergové a on se rozhodl, že tohle označení patří jim.Ale znovu to přehodnotil, když jeho domovský svět vybombardovala flotila Protossů.Byl tehdy na křižníku pod velením Edmunda Dukea.Bezmocně se díval pozorovacím okénkem na překrásnou zlatou flotilu zářící modrou energií vypouštějící modré výboje trhající samotnou strukturu planety.Pamatoval si na otřesy když prolétali chuchvalci plynů, které ty bestie vyrvaly z atmosféry planety.
Ale to už mu připadalo tak dávno.Zahnal nepříjemné zvpomínky a přinutil se soustředit na současnost.Jeho kamarádi už pomáhali osádce tanku vytvořit bezpečnou pozici.Protossové už byli několik hodin v klidu, ale žádný z generálů se neodvážil poslat jednotky do útoku.Věděli, že by je nejspíš neposlechli a hlavně, že by měli pravdu.Nebyly zálohy, vojáci dokázali akorát ubránit území, které už drželi.Flotila byla zahnána a než sem přiletí někdo aby je evakuoval, bylo moudřejší čekat na místě.To si alespoň všichni mysleli.
Začalo to jako běžná mise.Podpořit domoobranu kolonistů planety, dokud se nepodaří zahnat Protosskou flotilu.To ale nikdo nečekal, že ti bezbožní ještěři skryli většinu flotily v maskovacím poli za malým měsícem planety a čekali tu právě na ně.Pak už jim stačilo jenom napadnout flotilu a zahnat ji na okraj soustavy.Najednou jich na zemi bylo mnohem víc a většina lehce opevněných bodů padla.Držel se už jenom okruh kolem hlavního města planety a i ten se neustále zužoval.Proto bylo divné, že je protossové nechají shromáždit síly a zásoby, tedy ty, které ještě zbyly.Mariňáci měli sotva čím střílet a stacionární obranná děla kolem města už mohla jenom na několik metrů chrlit oheň, ale neměla čím střílet.Protiletadlová postavení na tom byla podobně, až na to, že většina jich byla zničena.Celý perimetr byl poslední dny vystaven strašlivému bombardování jejich stíhaček a jakýchsi létajících laserů.A za posledních pár hodin najednou nic.
Začal pomáhat se zakopáváním stabilizačních noh tanku a snažil se na nic nemyslet.Díky tomu pracoval s takovým zápalem, že si občas vysloužil i obdivné hvízdnutí ostatních členů jednotky.Občas se napil z polní láhve trochy laciného rumu, který na tomto světě kolonisté ve velkém vyráběli.
A pak, uprostřed práce náhle pochopil, proč Protossové neútočí.A nebylo to příjemné zjištění.Nejdřív si všiml rychle se šířícího stínu, který jakoby měl tvar kruhu.Pak uslyšel skoro neslyšné tření kovu o vzduch.Zvedl se vítr a na zemi se objevily modré světelné obrazce.V tu chvíli ho napadlo podívat se nad sebe.Uviděl ohromný zlatomodrý disk se třemi křídly.Uprostřed toho podivného disku se nacházel veliký krystal.Loď, pokud se to dalo tak nazvat, byla středem nad Protosskou částí.Z krystal začaly vyletovat modré paprsky a soustředily se na několik místech na zemi, nedaleko jejich pozic.Na těch místech se objevovaly Protosské jednotky.Ohromný zlatý robotický pavouk a čtyři další "pavouci", po dvou od každého z druhé.Jim znal jejich přezdívky:Immortal,dva starší Dragooni a dva Stalkeři.Jim chvíli jenom tak stál a pak zařval:Na místa!Útočí!
Mariňáci, Firebati i Maraudeři rychle zaskákali za veliké bedny, k tanku a nebo do narychlo vybudovaných zákopů.Mezitím se u robotických válečníků objevila ještě jednotka zealotů, asi dvacetičlenná.Proti téhle síle měli lidé na tomhle úseku jenom pár desítek mužů z pěchoty a starý obléhací tank, který navíc nebyl dostatečně ukotven a nemohl pálit plnou silou.
Protossové se dali do pohybu, směrem ke skrývajícím se lidem.Děla strojů začala pálit a doslova vypařovala hromady hlíny a občas i některého z vojáků.Tank konečně začal pálit, ale ve chvíli, kdy strefil zlatý kolos a jeho střela neprošla ani přes štít, bylo jasné, že je pozice neudržitelná.Immortal opětoval palbu a tank se po první ráně nadzvedl.Zbytek ukotvení byl vytržen ze země a několik nohou tanku bylo zničeno.Ten se začal skládat do pohyblivé polohy, ale už to nestihl.Další rána zasáhla kryt motoru a prošla jím.Motor mohutně explodoval a vzal s sebou i tank a celou jeho osádku.
Konečně se vzpamatovala pěchota a začala pálit, ale už to bylo k ničemu.Neměli dost palebné síly na to, aby vyhráli.Na jednotky v zákopech se okem nesledovatelným mžikem vrhli zealoti a bez milosti je zblízka pobíjeli.Vojáci ze zákopů utíkali směrem k troskám tanku a ti, kteří se tam dostali spustili palbu.Pod palbou několika raketometů a vrhaných granátů spadly štíty Immortalu.Jednu z jeho nohou urvala palba.Zakymácel se a o pár sekund později přišel o další a spadl na svou spodní část.Stále pálil a zabíjel další mariňáky.Po chvíli k němu přišel paprsek z "lodě" a on v modrém záblesku zmizel.
I přesto, že Protossové ztratili svůj nejtěžší stroj, nebyla pozice udržitelná.Protosské paprsky likvidovaly jákékoli shluky mužů.Pak začala pálit diskovitá loď.První rána smetla zbylých deset mužů v ruinách tanku.Jim pochopil, že už jsou všichni stejně mrtví.Zařval:"Za lidstvo!",zvedl se z úkrytu a rozeběhl se směrem k nepříteli, přičemž zběsile pálil ze své zbraně.Neuběhl ani několik metrů.......


Tyhle texty tam budou nejen jako vsuvka pro zajímavost, ale také budete moci získat informace o nepřátelských jednotkách, jejich počtech a složení.Občas se to bude hodit.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Starcraft-rpg   

Návrat nahoru Goto down
 
Starcraft-rpg
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Warhammer 40k forum :: Mimo RPG :: Otázky, stížnosti-
Přejdi na: