RPG forum situované do atmosféry Warhammeru 40 000
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Lidské Impérium- Imperiální Garda

Goto down 
AutorZpráva
Phate69
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 09. 04. 10

PříspěvekPředmět: Lidské Impérium- Imperiální Garda   Mon Apr 12, 2010 8:39 am

Lidé se kdysi rozlétli ke hvězdám a osídlili většinu Galaxie. Každý měl všeho dostatek, lidstvo žilo v blahobytu. Tato doba je nazývána Zlatým věkem technologie (tzv. "Golden Age of Technology) Poté ovšem vypukly tzv. Warpové bouře, které zabránily lidstvu v cestování. Společná civilizace se zhroutila a od sebe izolované planety se spolu se svými obyvateli ponořily do tmy barbarství. Ta doba se nazývá Věk sváru. Potom ovšem na Zemi povstal nesmrtelný Císař, mocný válečník a hrdina, a sjednotil znesvářené pozemské kmeny. Nikdo neví, odkud přišel, každý Imperiální občan by ale přísahal, že je zde, aby zachránil lidstvo. S pomocí vědců v Himálajských laboratořích vypěstoval dvacet bytostí s nadlidskými schopnostmi, které pojmenoval Primarchové.

Vojáci Imperiální gardy slouží spíše pro ochranu již dobytého území Impéria. Daly by se charakterizovat jako druhořadé jednotky, kde jde především o početní převahu než o kvalitu. Ovšem i zde se najdou schopní a silní vojáci, kteří odmítli plnou oddanost císaři a neodhodlali se k genetické mutaci, aby podpořili císaře jako Vesmírní Mariňáci. Vojáci jsou rekrutováni z řadových obyvatel Impéria a slouží především jako obrana domovských světů proti nenadálým útokům. Imperiální garda je největší a nejvíce různorodá vojenská organizace která v galaxii kdy byla. Garda čítá miliardy vojáků, v jednotkách které mají k dispozici obrněná vozidla a dělostřelectvo a různé další vybavení potřebné k vedení války. Přesto že je Imperiální garda obří organizace a má ohromné zdroje, úkol ochránit říši není lehký. Garda vybojovala a vyhrála mnoho velkých bitev které se zapsaly do její pyšné historie, které ale nejsou tak důležité jako miliony malých místních konfliktů kterých se účastní. Často hrstka gardistů je vše co stojí mezi občany Impéria a cizáckými silami které se snaží je zničit.

Imperiální garda je různorodá. Každá z hlavních planet cvičí vlastní regimenty, které se liší designem uniforem, výstrojí i výzbrojí. Čím vyspělejší planeta, tím technicky vyspělejší Imperiální garda. Zde jsou nejznámější z nich:

Cadijská Úderná pěchota
Vostroyanští Prvorození
Valhallští Ledoví válečníci
Catachanští Džungloví zápasníci
Mordianská Železná stráž
Tallarnští Pouštní nájezdníci
Attilští Drsní jezdci
Kriegské Smrtící sbory
Armageddonská Ocelová legie
Tanithští První a jediní
Vitrianští Dragouni
Terraxská stráž
Salvarští Chemičtí psi
Harakonští Váleční jestřábi
Noctanské Útočné síly
Pyranští Dragouni

Suma sumárum: Garda čítá miliardy nezkušených vojáků, kteří jsou tvrdým způsobem vedeni k těm nejlepším výsledkům, které může člověk vykonat. Co se jí ale nedá upřít je její technická podpora. Basiliškové schopni střílet několik kilometrů daleko, tanky drtící nepřátelské hlavy jako ořechy, z mraků se snášející Valkýry jako hejno sršní roznášejících zkázu je jen zlomek toho, čím vás může Imperiální Garda překvapit.

Spoiler:
 

Spoiler:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://w40k.forumczech.com
 
Lidské Impérium- Imperiální Garda
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Warhammer 40k forum :: RPG hra :: Rasy-
Přejdi na: