Warhammer 40k forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


RPG forum situované do atmosféry Warhammeru 40 000
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Otázka-warp

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Moonstrider

Moonstrider


Poèet pøíspìvkù : 111
Join date : 14. 04. 10
Age : 29

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyWed Apr 14, 2010 9:45 pm

Zdravím.
Zajímalo by mě, co přesně je warp?Je to skok nebo pohyb nad rychlostí světla?
Má podobná omezení jako např. hyperprostor ve Star Wars(gravitační studny atd.)?
Návrat nahoru Goto down
Phate69
Admin
Phate69


Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 09. 04. 10

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyWed Apr 14, 2010 10:13 pm

Uf. Nikdy jsem se o warp moc nezajímal (i když jako zastánce černokněžníků chaosu bych asi měl). Myslím, že je to na bázi okamžité teleportace, ale nejsem si jistý. Jestli ti jde tady o hru, tak to budu brát jako teleportaci.

Ještě mě napadla teorie na motivy Hvězdné brány (určité tunely vedoucí z jedné warpové trhliny do jiné). Ale spíš bych se přikláněl k teleportaci.

Pokud k tomu má někdo z hráčů co dodat, prosím.
Návrat nahoru Goto down
https://w40k.forumczech.com
Moonstrider

Moonstrider


Poèet pøíspìvkù : 111
Join date : 14. 04. 10
Age : 29

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 6:33 am

Děkuji za odpověď.
Jak jsem se začal o warhammer zajímat, tak mi s každou informací připomíná víc a víc starcraft.Eldaři-Protossové, Tyranidi-Zergové atd....
I ty příběhy jsou podobné....
Návrat nahoru Goto down
Drix

Drix


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 12. 04. 10
Age : 36
Location : Brandýs n/L

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 8:47 am

Podle toho co jsem pochopil tak warp je prostor jako takový, mimo náš fyzický svět. Eldarské brány umožňují vstup do warpu každému (btw. dle kodexu Brány nevyvinuli eldaři, ale ještě starší rasa). Brány tvoří rozsáhly komplex, jakoby bludiště, kde někdy končí slepým koncem. Ve warpu se cestuje neskutečně rychleji, tudíž to vypadá spíše jako teleport, ale pro většinu běžných lidí je možné cestovat jen mezi branami. Aby někdo mohl vstoupit do warpu sám o sobě a zase z něj vystoupit musí mít neskutečně silné psychické síly (v případě warpových pavouků né zas tak silné ale podpořené obleky a další technikou pro vstup do warpu. Podmínka psychické síly je dána tím že orientace ve warpu není pro normální mozek možná (minimálně 3 rozměrové směrování v prostoru) a daný jedinec se může při delším pobytu minimálně zbláznit a ztratit. Není ojedinělý případ že ti co v stoupili do warpu se během chvíle buť obejvili v úplně jiné galaxii, nebo pro jistotu vůbec.

Tenhle kousek je částečně vyčten, částečně logicky doplněn. Osobně myslím že Brány by mohli fungovat jako majáky pro ty co vědí co mají hledat, tudíž pro ty co vstoupili do warpu jinde než v bráně, která již má přímo směrování. Každopádně warp není náměstí, kde si každý přijde a odejde spíše dálnice kde potřebujete mít známku a bez známky hrozí docela velké postihy.

časem dopíšu až to najdu přesněji
Návrat nahoru Goto down
http://www.tetris.tym.cz
Taku3211

Taku3211


Poèet pøíspìvkù : 181
Join date : 13. 04. 10
Age : 29

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 3:25 pm

Tohle je Eldarský pohled na věc. Lidské lodě ve warpu navádí navigátor, který je jako jedinný schopen do warpu nahlédnout na delší dobu. K navigaci pak používá určitý signál od Adeptus Astronomicy, který warpem pro navigátory září jako maják. Podle něho a složitých výpočtů navedou lod warpem do požadované soustavy.
Návrat nahoru Goto down
Drix

Drix


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 12. 04. 10
Age : 36
Location : Brandýs n/L

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 3:35 pm

Ale alespoň to vypadá že se schodujeme ve warpu jako v alternativním prostoru a také v tom, že ne každý do něj může přistupovat. Co by se stalo lidskému navigatorovi kdyby nahlížel do warpu moc dlouho? Předpokládám že podobné účinky co jsem popsal, ne li smrt.
Návrat nahoru Goto down
http://www.tetris.tym.cz
Taku3211

Taku3211


Poèet pøíspìvkù : 181
Join date : 13. 04. 10
Age : 29

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 3:44 pm

Pro nermálního člověka warp híří tolika barvami, je tak děsiví a zmatený, že stačí jediný pohled a z člověka je magor. Navigátoři mají vimplantované třetí oko, které jim umožňuje do warpu nahlédnout bez problémů. Ovšem i tak radši nepokouší štěstí, navedou lod a dělají jen průběžné kontroly kurzu. jinak na podstatě warpu se rozhodně shodnem. Cesta, která vede všude a zároven nikam, jen s těma branama si nejsem jist, myslím, že lidské lodě dokáží hopnout do warpu odkudkoliv.
Návrat nahoru Goto down
Drix

Drix


Poèet pøíspìvkù : 213
Join date : 12. 04. 10
Age : 36
Location : Brandýs n/L

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 3:54 pm

Tak to pavouk taky, ale brána je stabilní průchod do warpu pro ty co by to nemuseli ustát (ano tady je přirovnání k hvězdné bráně na místě) a osobně si myslím že ten kdo vstoupí někde do warpu by teoreticky mohl bránu použít jako bod výstupu.
Návrat nahoru Goto down
http://www.tetris.tym.cz
Taku3211

Taku3211


Poèet pøíspìvkù : 181
Join date : 13. 04. 10
Age : 29

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 3:56 pm

Teoreticky ano, ale musí jí najít a to v té změti barev, zmatku, Chaosu a nekonečnosti prostoru nemusí jít zrovna lehce Very Happy Z trochu jiného soudku, zajímalo by mě, nikdy jsem neviděl marina přebíjet boltter, střílejí hlava nehlava ale že by přebíjeli, to nee, jak to je s municí?
Návrat nahoru Goto down
Plukovní komisař Toth

Plukovní komisař Toth


Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 13. 04. 10

Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp EmptyThu Apr 15, 2010 9:29 pm

Warp existuje, resp. mluví se o něm i v našem světe Smile tedy, v reálu. Je to alternativní vesmír k tomu našemu, jako další dimenze (ve hře) ve Warpu žijí démoni, a bytosti za hranicemi chápání. Faktem je že pohled do Warpu je opravdu pro mnohé konečný. Lidé používají navigátory (psykery) kteří vidí psychický maják, který udržuje právě císař a díky němuž se můžou flotily rychle a relativně bezpečně přesouvat od jedné planety k druhé (V tom je císař důležitý, bez něj zůstanou tisíce světů odříznuty od možné podpory a impérium se zhroutí) Chaos se většinou vynořuje z Oka terroru, což, mám za to, je něco jako permanentní trhlina ve warpu, a odkud pořádají černé křížové výpravy.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Otázka-warp Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka-warp   Otázka-warp Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Otázka-warp
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» takova mala neskodna otazka

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Warhammer 40k forum :: Mimo RPG :: Otázky, stížnosti-
Přejdi na: