RPG forum situované do atmosféry Warhammeru 40 000
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Bojovníci Vyššího Dobra- Tau

Goto down 
AutorZpráva
Phate69
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 245
Join date : 09. 04. 10

PříspěvekPředmět: Bojovníci Vyššího Dobra- Tau   Mon Apr 12, 2010 1:21 pm

Rasa Tau,pocházející z východního okraje galaxie je relativně mladou rasou v galaktickém měřítku.Její vývoj trval zhruba 2000 let a přitom má jedny z nejpokročilejších zbraní jaké kdy mohlo bojiště 41.tisíciletí poznat. Rostoucí impérium se rychle dostávalo do okolního vesmíru kde potkávalo ostatní rasy.Některé se k jejich impériu přidaly jiné s nimi navázaly výhodné obchodní pakty,poskytující Tauům nové technologie a poznatky o okolním vesmíru.

Tauí civilizace je založena na kastovním systému který určuje postavení jedince ve společnosti.Mají 5 kast: Oheň(Shas),Zemi(Fio),Vzduch(Kor) a Vodu(Por).Pátá kasta je tajemná kasta Duše(Aun) která stmeluje ostatní kasty dohromady.

Kasta Ohně je armáda Tau,poskytující pěchotu,tanky ,bojové obleky a ostaní věci nutné pro obranu před nepřáteli.

Kasta Země je základ Tauí říše.Jsou v ní obsaženi všichni inženýři a architekti bez kterých by nepracovaly farmy a továrny.

Kasta Vzduchu jsou piloti a posádky vesmírných lodí kteří žijí téměř celý život v beztížném stavu.

Kasta Vody jsou politici,byrokrati,diplomati a administrátoři kteří zajištují vztahy mezi kastami a diplomacii s cizími rasami.

Kasta Duše jsou vládci Tauí říše-spekuluje se ,že používají psychickou nebo na feromonech založenou kontrolu ostaních kast protože ty jsou jim bezvýhradně oddány.

Tauové veří že pro jedince je dobré když může pracovat s ostaními na vyšším dobru v zájmech říše.

Při dobývání vesmíru se Tauové dostali na planetu Pech ,obývanou rasou cizáků známých jako Krooti.Po boku nich bojovali proti Orkům.Tauové usoudili že jsou velmi užiteční a brzy se Krootí lodě známé jako Warpspheres začali objevovat v Tauských flotilách čím dál tím častěji.Tauové jsou znechuceni jejich sklony ke kanibalismu ale váží si jich jako sliných a cenných válečníků.

Tauové raději střílí svými nadmíru pokročilími zbraněmi než aby šli do boje zblízka.Raději vyhrávají technologií než brutalitou.Krootí spojenci jim dávají vítanou posilu v boji na blízko ve kterém jsou Tauové velmi slabí.

Když Císař nabídl vůdcům imperia Tau Dohodu, mnozí se ho zeptali, co z toho budou mít. Jejich otázka byla však čistě filozofická a proto jsou Tau jediní, kteří nic nežádají naoplátku. Jejich pokročilá technologie je pro Císaře silnou zbraní a proto ji využívá jak nejvíc může. Krooti se odtrhli od Tau a zůstali v bažinách. Jejich osudy jsou tímto zpečetěny.

Shrnutí: Tau jsou pro svou technologii těmi nejsilnějšími pro boj na dálku. Kvůli technologii se ale museli vzdát volnosti pohybu a proto jsou používaní spíše jako podpůrná jednotka, než pro boj nablízko. Jejich sofistikované obleky, které disponují jak štítovými dronami (zařízení, které posyktuje částečnou ochranu proti střelám a úderům), tak půlzními zbraněmi, kterí jsou schopny prorazit jakékoli pancéřování, jsou opravdu velkým přínosem pro bojiště.

Spoiler:
 

Spoiler:
 

Spoiler:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://w40k.forumczech.com
 
Bojovníci Vyššího Dobra- Tau
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Warhammer 40k forum :: RPG hra :: Rasy-
Přejdi na: